Fruhdi Power Recliner RMT Motor Model R8112 R811242375198 Actuator Replacement for Sofa Lift Chairs
★★★★★ 4.2 47 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by mail.ycykamerakurulum.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • RMT Recliner Motor Actuator Replacement Model R811242375198 made by RMT
  • Minimum install size: 375 mm/14.76 inches, Stroke: 198 mm/7.80 inches
  • 2 Pin Flat Round Power Transformer Connection, 5 Pin Hand Control Plug Connection
  • Check Label and also troubleshoot the switch/remote or power supply before ordering a motor
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
47 ratings | 19 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (37)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (5)